Spoločenské šaty

Spoločenské šatySpoločenské udalosti ako stužková, plesy alebo svadby si vyžadujú zvláštnu prípravu a to nie len mejkap, účes či topánky ale hlavne spoločenské šaty.  Výber spoločenských šiat je veľmi zložitý, pretože neustále prichádzajú nové a nové trendy na a niektoré spoločenské šaty nemusia byť, ako sa hovorí „in“. Samozrejme od nášho výberu spoločenských šiat zvolíme aj účes, topánky či kabelku.  Pri výbere spoločenských šiat musíme vedieť o akú spoločenskú udalosť sa jedná, či ide o večernú alebo dennú udalosť. Samozrejme od toho sa aj líšia šaty. Ak ideme na dennú spoločenskú udalosť vyberieme si šaty, ktoré majú skôr kratšiu dĺžku, než tie večerné. Pri večerných šatách sú trendom voľnejšie strihy, kratšie šaty s rolákom, či dlhé šaty s odhalených chrbtom.  Spoločenské šaty si vyberáme taktiež podľa typu pozvania, od toho záleží farba a typ šiat, ktoré sú vhodné na danú  udalosť. Ak ste pozvaní na nejakú spoločenskú príležitosť, organizátor už v súčasnosti píše na pozvánke aj druh šiat, ktoré sú na túto udalosť vhodné, napríklad:

White tie – dlhé elegantné spoločenské šaty, spolu s nimi si môžete vziať napríklad spoločenské rukavice a šperky.

Black tie – vhodné sú buď dlhé alebo krátke večerné šaty.

Formal – vhodné sú  večerné spoločenské šaty takmer ako pri Black tie.

Cocktail – vhodné sú šaty krátkeho strihu rôznej farby.

K spoločenským šatám neoddeliteľne patria určite aj módne doplnky. Je potrebné dbať na správny výber a kombináciu náušníc, náhrdelníka a náramku. Širokú ponuku krásnych šperkov vhodných k spoločenským šatám nájdete v e-shope www.polodrahokam.sk.

Nezabúdajte ani na doprovod. Tým sú pri dámach väčšinou páni. Tí by mali byť tiež zladení s dámskymi šatami. Pri spoločenských udalostiach je zaužívaným zvykom, že k šatám dámy sa vrámci doladenia pána hľadá správna kravata. Dôležitá je okrem farby a lesku kravaty aj jej úprava. Uzly na kravaty sú často podceňované, no so šikovným uzlom pri správne zvolenej kravate sa veľmi ľahko môžete stať párom večera.